Оберіть розділи по яким бажаєте отримувати розсилку
Новини
Інвестиції
Іпотека
Заощадження
Кредит
Пенсії
Поради та інструменти
Шахрайство та злочинність
Види шахрайства
Порядок дій у випадку шахрайства
Уникнення шахрайства
Корисна інформація
Дітям
Для тих, хто потрапив в біду
Малому та середньому бізнесу
Молоді та сім'ям
Пенсіонерам
Фінансова грамотність
Фінграмотність Гра
OK
відміна
Медіатека
(044) 300-10-15

безкоштовно зі стаціонарних
телефонів по Україні

04.12.2020

98% УКРАЇНЦІВ ХОЧУТЬ ЗНАТИ СВОЇ ПРАВА І БОРОТИСЯ З КОРУПЦІЄЮ

Шахрайство та злочинність

Шахрайство з «банкоматом»


Шахрайство з «банкоматом»
03.03.2014

1) Скіммінг - це різновид карткового шахрайства, при якому для отримання потрібних реквізитів платіжної картки (цифрова інформація, ПІН-код) використовуються спеціальні зчитувальні пристрої (скімери, накладки на клавіатуру, відеокамери) з метою подальшого виготовлення та несанкціонованого використання копії/дубліката платіжної картки.

 

2) Траппінг - це один з найпростіших способів отримати Вашу платіжну картку з PIN-кодом. Все, що потрібно «злодію», - це виготовити з фотоплівки кишеньку, так звану «ліванську петлю», яку можна непомітно помістити в картрідер (карто приймач) банкомату. Жертва підходить до банкомату, вставляє своє платіжний засіб у вікно прийому карт, уже «обладнане» цим нехитрим пристроєм, вводить PIN-код, але картка не повертається.

 

3) Фантом - муляж банкомату, обладнаний скімміговими пристроями. На вигляд звичайний банкомат, на екрані відображаються звичні зображення. Але на остаточній стадії отримання грошей висвітиться повідомлення на кшталт «в банкоматі немає запитаної суми» або «технічні несправності, просимо вибачити за тимчасові незручності». При цьому карту банкомат поверне, але всі дані Вашої картки у тій «коробці» залишаться.

 

4) Шаттер - шахраї можуть блокувати повернення не тільки карти з карто приймача банкомату, а й самих грошей. Для цього на шаттер (проріз, через який відбувається видача грошей) буде накладено сторонній пристрій, що блокує видачу купюр банкоматом власнику картки. Відбувається це за рахунок прикладання липкої стрічки на внутрішню частину пристрою, до якої і пристають купюри.

 

5) Шиммінг - це використання пристрою, що під час зчитування повністю занурюється в щілину картоприймача. Сам пристрій, щоб поміститися в отворі мусить не заважати при цьому зануренню туди ж карти, він дуже мініатюрний (менше 0,1 мм), від того він високотехнологічний, дорогий і відповідно менш поширений, ніж класичні скімери.