Оберіть розділи по яким бажаєте отримувати розсилку
Новини
Інвестиції
Іпотека
Заощадження
Кредит
Пенсії
Поради та інструменти
Шахрайство та злочинність
Види шахрайства
Порядок дій у випадку шахрайства
Уникнення шахрайства
Корисна інформація
Дітям
Для тих, хто потрапив в біду
Малому та середньому бізнесу
Молоді та сім'ям
Пенсіонерам
Фінансова грамотність
Фінграмотність Гра
OK
відміна
Медіатека
(044) 300-10-15

безкоштовно зі стаціонарних
телефонів по Україні

19.03.2024

98% УКРАЇНЦІВ ХОЧУТЬ ЗНАТИ СВОЇ ПРАВА І БОРОТИСЯ З КОРУПЦІЄЮ

Інформація

Як зібрати кошти?

ui_articles2_20140326_123348_1395830028.jpg

Стало звичним бачити оголошення з проханням допомогти зібрати кошти на лікування дитини чи тяжкохворої дорослої людини. Родичі часто неспроможні знайти кошти на лікування й відкривають рахунки у банку, звертаючись до людей з проханням про допомогу. Гроші надходять, але не всі знають, що отримати повну суму, що надійшла на рахунок, вони не зможуть: Міндоходів забирає 15-17% від суми.

Коментує заступник голови правління АБ "Укргазбанк" Ніна Шпаковська:

 — За законом, банківські рахунки, які зазвичай відкривають в таких випадках, не є благодійними, тому кошти підлягають оподаткуванню на загальних підставах як доходи фізичних осіб. Така допомога від податку звільняється лише тоді, якщо сума на рахунку буде не більше 1500 грн. Якщо ж нецільова благодійна допомога у вигляді надходжень на приватний банківський рахунок менша 10 мінімальний заробітних плат, вона підлягає оподаткуванню за ставкою 15%, якщо більша 10 мінімальних зарплат — 17%.

Ми завжди попереджали своїх клієнтів, що їм доведеться сплатити податки. Люди були у відчаї, питали нас, як можна уникнути оподаткування. Зрештою, ми вирішили допомогти.

З'ясувалося, що не підлягають оподаткуванню рахунки благодійних організацій, оскільки вони ведуть неприбуткову діяльність. Ми також створили власний "Банк добрих справ", запросивши до співпраці 25 благодійних фондів у всіх регіонах країни. Ці фонди на пільгових умовах відкриватимуть у нас свої рахунки для збору коштів на лікування родинам, які не можуть самостійно його оплатити. Благодійні фонди не платитимуть банку за відкриття і обслуговування рахунку. Але найважливіше те, що ми не братимемо плату за банківські послуги з тих, хто переказуватиме кошти на благодійну допомогу у ці фонди.

Від благодійних організацій, які є нашими партнерами, ми вимагаємо звіт, на що витрачено гроші. Стежити за рухом коштів зможе кожен, хто переказує їх, адже ми відкрили сайт "Банк добрих справ". Скільки грошей зібрано і на що їх потрачено — ми повідомлятимемо на сайті. На ньому є інформація про усіх людей, яким ми допомагаємо. Кожному хворому присвоюється особистий код. Проект діє з квітня.

Нажаль, трапляються випадки, коли хворий помирає до операції. Знаємо випадок, коли батьки померлої дитини зняли кошти з рахунку, на який надходили кошти на лікування, і забрали собі. У нас такого не буде. Якщо людина помирає, кошти переходитимуть до загального фонду й розподілятимуться тим, хто потребує невідкладної операції і має обмаль часу на збір коштів.

Ми розіслали іншим банкам України прохання, аби вони також долучалися до такої підтримки хворих або принаймні попереджали людей, які відкривають рахунки для збору коштів, про оподаткування.

За словами Оксани Краплич, президента Фундації імені князів-благодійників Острозьких, яка приєдналася до "банку", хворі чи їхні родичі можуть звернутися по допомогу навіть в електронному варіанті, на сайті "Банку добрих справ", заповнивши заявку. Про те, які документи необхідно подати, кожному розкажуть при зверненні за допомогою.

 — Ми допомагатимемо лише тим, хто насправді потребуватиме допомоги, — каже п.Краплич, — бо є багато шахраїв, які заробляють, обдурюючи, що хворі. Тому ми просимо принести епікриз, довідку з лікарні, де вказана потрібна на лікування сума, заяву про те, що людина погоджується на оприлюднення діагнозу і на виставлення фото хворого, а також довідку про матеріальний стан. Проте й самі оцінюватимемо реальний матеріальний стан сім'ї.

Хворим також допомагатимемо у пошуках клінік і ліків. Люди часто не знають, де, в яких лікарнях можна зробити операції дешевше, дехто взагалі домовляється про операції за кордоном через посередників, що спричиняє додаткові витрати. Ми домовлятимемося з клініками напряму.

Актуальні новини