Оберіть розділи по яким бажаєте отримувати розсилку
Новини
Інвестиції
Іпотека
Заощадження
Кредит
Пенсії
Поради та інструменти
Шахрайство та злочинність
Види шахрайства
Порядок дій у випадку шахрайства
Уникнення шахрайства
Корисна інформація
Дітям
Для тих, хто потрапив в біду
Малому та середньому бізнесу
Молоді та сім'ям
Пенсіонерам
Фінансова грамотність
Фінграмотність Гра
OK
відміна
Медіатека
(044) 300-10-15

безкоштовно зі стаціонарних
телефонів по Україні

23.02.2020

98% УКРАЇНЦІВ ХОЧУТЬ ЗНАТИ СВОЇ ПРАВА І БОРОТИСЯ З КОРУПЦІЄЮ

Інформація

Як скласти особистий бюджет?

ui_articles2_20140326_104453_1395823493.jpg

Особистий фінансовий план являє собою документ, який демонструє, як ви за допомогою наявних у вас можливостей (активів, пасивів, накопичень, доходів за вирахуванням витрат) та при обраній стратегії розподілу грошових коштів, зможете заволодіти бажаним фінансовим результатом. Крім цього, особистий фінансовий план може бути цільовим, пенсійним та антикризовим. Але це все підвиди інвестиційного або комплексного плану.

 Інструкція:
Особистий фінансовий план має свої характерні особливості. Адже різні люди мають абсолютно різними доходами і витратами, переслідують інші фінансові цілі, а також використовують різні інструменти, щоб ці цілі досягти. Однак у кожному разі створення особистого фінансового плану включає в себе кілька головних етапів.

У першу чергу слід визначити цілі, для досягнення яких вам потрібен особистий фінансовий план. Вони можуть бути індивідуальними — від придбання модного костюма і пральної машини до покупки вілли на Гаїті і відправки дітей на навчання в Кембридж.

Якщо взяти щось середнє, тоді можна сформулювати такі цілі:

- в наступному році — купити посудомийну машину;

- через три роки — накопичити дитині на навчання в платному інституті;

- через сім років — купити новий автомобіль;

- до пенсії — мати на своєму банківському рахунку конкретну суму.

На другому етапі необхідно провести детальний аналіз всіх поточних доходів і витрат. Перед тим як до цього перейти, треба протягом певного часу (одного або декількох місяців) фіксувати всі свої доходи і витрати. У результаті аналізу необхідно отриману інформацію систематизувати і згрупувати. Наприклад: «на харчування витратили стільки-то», «на паливо для автомобіля витратили стільки-то», «на комунальні послуги витратили стільки-то».

У третьому етапі потрібно сформувати список статей свого особистого фінансового плану. Саме тут вам стане в нагоді інформація, яка була отримана в результаті аналізу, групування та систематизації всіх доходів і витрат.

На четвертому етапі слід визначити період планування, на який буде поширюватися особистий фінансовий план.

І останній, п’ятий етап, створення фінансового плану — це заповнення всіх бюджетних даних окремими, конкретними показниками, інакше кажучи — потрібно ввести конкретне числове значення по кожній бюджетній статті. Наприклад: за статтею «Заробітна плата» запланований прибуток складає 10 тисяч гривень, за статтею «Продукти харчування» заплановані витрати складають 4 тисячі гривень.

Актуальні новини