Оберіть розділи по яким бажаєте отримувати розсилку
Новини
Інвестиції
Іпотека
Заощадження
Кредит
Пенсії
Поради та інструменти
Шахрайство та злочинність
Види шахрайства
Порядок дій у випадку шахрайства
Уникнення шахрайства
Корисна інформація
Дітям
Для тих, хто потрапив в біду
Малому та середньому бізнесу
Молоді та сім'ям
Пенсіонерам
Фінансова грамотність
Фінграмотність Гра
OK
відміна
Медіатека
(044) 300-10-15

безкоштовно зі стаціонарних
телефонів по Україні

24.06.2019

98% УКРАЇНЦІВ ХОЧУТЬ ЗНАТИ СВОЇ ПРАВА І БОРОТИСЯ З КОРУПЦІЄЮ

Інформація

Економія

ui_articles2_20140318_151607_1395148567.jpg

Економія сімейного бюджету - це не просто слова і не показник низького достатку. Економія - це можливість перерозподілити ваш бюджет таким чином, щоб витрачати його максимально ефективно. Гроші, які вдасться заощадити, можна буде направити на більш актуальні потреби. Чи складно це зробити? Зовсім ні! Необхідно лише звернути увагу на деякі аспекти.

Економія на комунальних послугах

Оплата комунальних послуг - це важлива складова бюджету будь-якої сім'ї, тому відзначимо ці платежі на самому початку. Заощадити на комунальних платежах можна таким чином:

  • замість звичних лампочок спробуйте поставити в усі джерела світла енергозберігаючі лампочки. Загальна економія складе практично 300%! Справа в тому, що енергозберігаючі лампочки споживають значно менше енергії, тому і служать вони значно довше. Єдиний мінус - естетичний. Не у всіх світильниках і люстрах спіралеподібні енергозберігаючі лампи будуть виглядати красиво. Однак і це питання можна вирішити, варіюючи розмір лампочок.

  • вимикайте світло (телевізор, комп'ютер) в тих кімнатах, де ви не знаходитеся в даний момент. Основна проблема - це наша забудькуватість і, частково, лінь. За статистикою, російські родини витрачають до 20% споживаної електрики просто «даремно».

  • перед виходом з дому обов'язково перевіряйте, чи виключені всі електричні прилади, вода і газ. Це, зрозуміло, не тільки елемент економії, а й елементарна техніка безпеки. Будьте уважні!

Як економити на продуктах споживання?

Зрозуміло, не менш важливим пунктом витрат сімейного бюджету є витрати на продукти харчування. Часті походи в кафе та ресторани вбивають ваш гаманець, навіть якщо він не дуже малий. Однак ми не будемо радити вам зовсім виключити зі свого життя радість теплого вечора з друзями або коханими людьми в кафе.

Порада полягає в іншому: спробуйте не витрачати гроші на швидкі перекуси на ходу. Фаст-фуд не тільки не найкорисніша їжа для нашого організму, він забирає значну частину наших грошей. Намагайтеся харчуватися правильно. Домашня їжа - це не тільки смачно і корисно, але ще і дуже економно!

Купуйте продукти в перевірених магазинах, які влаштовують вас і за ціною, і за якістю. Не варто купувати найдешевші продукти, якщо ви не впевнені в їх якості. Пам'ятайте, економія - економією, але скупий завжди платить двічі. Завжди перевіряйте термін придатності будь-яких продуктів.

Зв'язок та Інтернет

Зробіть собі невеликі позначки - на які засоби зв'язку ви витрачаєте найбільше коштів: стаціонарний і мобільний телефони, Інтернет. Оцінивши свої потреби, ви зможете підібрати найбільш вигідні тарифи, які пропонують оператори зв'язку та Інтернет-провайдери. Якщо ви телефонуєте за кордон або в інше місто по стільниковому телефону, то спробуйте оцінити, можливо, вигідніше буде робити дзвінки по скайпу.

Одяг та взуття

Знижки! Знижки! Знижки! Якщо ви не «хворієте» шопінгом, то намагайтеся купувати речі в стокових магазинах чи колекції минулих сезонів. Якість цих речей анітрохи не поступається новинкам, зручність - теж. Поступається лише ціна. На вашу користь! Просто ви не будете виглядати в точності так, як дівчина з останнього номера вашого улюбленого модного журналу.

Відпочинок

Відпочинком не можна нехтувати ні в якому разі. Інакше ви витратите більше грошей на поправку власного здоров'я! Просто відпочинок потрібно розпланувати. Якщо їхати на курорт - то за найбільш вигідними пропозиціями або по гарячих путівках. Відмовтеся відразу від екскурсій, які заздалегідь вам нецікаві. Спробуйте скласти власний маршрут, який буде унікальним, цікавим і, звичайно ж, економним.

Актуальні новини