Оберіть розділи по яким бажаєте отримувати розсилку
Новини
Інвестиції
Іпотека
Заощадження
Кредит
Пенсії
Поради та інструменти
Шахрайство та злочинність
Види шахрайства
Порядок дій у випадку шахрайства
Уникнення шахрайства
Корисна інформація
Дітям
Для тих, хто потрапив в біду
Малому та середньому бізнесу
Молоді та сім'ям
Пенсіонерам
Фінансова грамотність
Фінграмотність Гра
OK
відміна
Медіатека
(044) 300-10-15

безкоштовно зі стаціонарних
телефонів по Україні

19.08.2022

98% УКРАЇНЦІВ ХОЧУТЬ ЗНАТИ СВОЇ ПРАВА І БОРОТИСЯ З КОРУПЦІЄЮ

Інформація

Як користуватися банкоматом?

ui_articles2_20140318_154427_1395150267.jpg

Перш за все, Вам необхідно впевнитися в тому, що банкомат справний: на банкоматі повинен бути присутнім рекламний ролик або такі написи: «Вітаємо», «Вставте, будь ласка, картку». Якщо ж банкомат не працює, то на екрані з'явиться повідомлення: «Вибачте, тимчасова перерва в роботі».

Після того, як Ви переконалися, що банкомат працює, Вам необхідно вставити в нього свою картку. У більшості випадків, отвір, призначений для банківської картки, відзначено наклейками, а також підсвічено. Вам також слід правильно помістити в нього картку. Карта повинна розташовуватися магнітною смугою вниз. Магнітна смуга повинна знаходитись з правого боку. Однак, якщо Ви все-таки вставите карту неправильно, Вам просто доведеться повторити операцію, оскільки банкомат повідомить про те, що сталася помилка, і поверне карту. Карта буде прийнята, і на екрані з'явиться напис, що пропонує вибрати мову спілкування, тобто, якою мовою будуть виводитися підказки.

Далі Вам необхідно ввести ПІН-код. Коли Ви будете набирати ПІН-код, не забувайте прикривати його рукою, бо ПІН- код - це унікальний пароль, знати який повинні тільки Ви. Якщо Ви неправильно ввели ПІН-код або просто не впевнені у вірності набраного Вами ПІН-коду, Ви можете скасувати операцію натисканням кнопки «Скасувати» («Скидання», залежно від банкомату). Пам'ятайте! Якщо Ви три рази неправильно введи ПІН-код, то банкомат заблокує Вашу картку. Коли Ви введете ПІН-код, на екрані банкомата з'явиться головне меню з вибором операцій, які Ви можете здійснити за допомогою картки:

• Залишок на рахунку

• Поповнення рахунку

• Грошові перекази

• Виписка по карті

• Зміна ПІН - коду

• Видача готівки

У головному меню можуть відобразитися і інші операції, якими Ви можете скористатися. Все залежить від послуг банку.

Після того, як Ви завершили операцію, не забудьте забрати картку з приймача банкомату! Якщо Ви завершили зняття готівки з картки, радимо Вам роздрукувати чек, який видав банкомат. Адже, в такому випадку, ви отримаєте документ, який підтверджує, що операція була здійснена.

Актуальні новини